הגנים שלנו

המטרה המרכזית של הלמידה בגיל הרך בזרקור הינה טיפוח תלמידינו הצעירים כך שיהיו אנשים לומדים ומתפתחים לאורך כל חייהם, להתוות עבורם דרך שתחנך אותם כאנשים נדיבים, מתחשבים ואמפתיים ולאפשר לכל ילד וילדה להצטיין ולגדול בדרך הייחודית לו או לה.

תוכנית הלימודים כמו גם מרחבי הלמידה עוצבו כולם כדי לממש מטרה זו. ילדים הופכים לבוגרים הלומדים לאורך החיים כשהם מתחברים לפעולת הלמידה, כשהם נהנים ממנה, כשהם לוקחים עליה אחריות וכשהלמידה מהווה בסיס הגדילה וההתפתחות שלהם. מסיבה הזו, משחק וחקר מהווים את ליבו של החינוך לגיל הרך בזרקור. משחק הינו "עסק רציני" – זוהי עבודתם של ילדים! הוא מוביל אותם באופן טבעי לשאלות על העולם סביבם, מה שמוביל אותם לחקירה. ילדים סקרנים ותאווי ידע נהנים מהלמידה, מצליחים לקחת אחריות על העשייה שלהם, ומתעצבים ע"י חוויית הגילוי.

כאמור, אין שני ילדים שתהליך הלמידה והצמיחה שלהם זהה. ישנם ילדים שהינם לומדים שמיעתיים, בעוד שאחרים לומדים בעזרת התנסויות סנסוריות  ואילו אחרים לומדים באופן היעיל ביותר דרך משחק סוציודרמטי. לפיכך אנו בונים את יחידות הלימוד שלנו בכדי להבטיח שלכל ילד תינתן נקודת משיכה ועניין  – בשפה, מתמטיקה, STEM, אומנות, משחק חושי, משחק סוציו-דרמטי, ועוד. לאחר שהילד או הילדה  מוצאים את הדרך להשתלב אל תוך הלמידה, הם מוכנים לקחת סיכונים ולחקור תחומי למידה חדשים. גם כאן ילדים שנהנים ממה שהם לומדים לוקחים אחריות על הלמידה וממשיכים לצמוח ככל שהם לומדים יותר.

יחד עם זאת, המשותף לכל הילדים הינו הצורך לקיים אינטראקציות עם חבריהם לגן, שונים ככל שיהיו זה מזה. פיתוח הכישורים החברתיים הדרושים לניווט בין אינטראקציות אלה הוא הכרחי כדי שיהפכו להיות אנשים מאושרים ומצליחים. מסיבה זו, אדיבות, אמפתיה וכבוד הם הדבק שמחזיק את כל החוויה החינוכית בגן.