קונצרטים בזרקור

בזרקור, אנו מנסים ״לעטוף״ את הקהילה בפס קול המורכב מיצירות מופת של הרפרטואר הקלאסי: באך, מוצארט, בטהובן, שוברט, מנדלסון, ברהמס, שופן ואחרים. מדי פעם, מגיעים לזרקור אומנים ישראלים מובילים, צעירים וותיקים, על מנת להופיע בפני כל ילדי זרקור.

זרקור הוא בית ספר ״קלאסי״ בהרבה מובנים. זה מתבטא בכך שלא תראו בזרקור לו ילד אחד שמחזיק טלפון נייד, בזה שבכל יום יש לנו זמן קריאה (DEAR TIME: Drop Everything And Read), בכך שכל אחד מילדי זרקור לומד שחמט מגן טרום-חובה, בערך שאנו רואים בהצבת גבולות (המאפשרת חופש ובחירה), בחינוך לכבוד, ויסות עצמי ובלימודי הליכות. בנוסף, הגישה ה״קלאסית״ של בית ספר זרקור מתבטאת, בין היתר, בחשיפת קהילת זרקור למיטב התרבות המערבית הקלאסית בתחומי ספרות, ציור, פיסול, מוזיקה ועוד.

בתחום המוזיקה, אנו מנסים ״לעטוף״ את קהילת זרקור בפס קול המורכב מיצירות מופת של הרפרטואר הקלאסי: באך, מוצארט, בטהובן, שוברט, מנדלסון, ברהמס, שופן ואחרים. מדי פעם, מגיעים לבית ספר זרקור אומנים ישראלים מובילים, צעירים וותיקים, על מנת להופיע בפני כל ילדי זרקור בשורה של קונצרטים מותאמים לשכבות גיל שונות. קונצרטים אלה מנגישים לילדי זרקור את היופי הנצחי של יצירות המופת של מוזיקה קלאסית, מלמדים אותם להבין ולהעריך את אותו היופי, מלמדים אותם להקשיב ולשמוע את המוזיקה ולגלות את העבודה הרבה שמושקעת בהכנת הביצוע.

מדי פעם, מתרחשים בזרקור גם ערבים של מוזיקה קלאסית להורים (ולילדים שרוצים להגיע בערב). להלן כמה דוגמאות קצרות משגרת המוזיקה הקלאסית בבית ספר זרקור.