תזונה

ילדינו גדלים אל תוך עידן חדש של שפע אינסופי. שפע של מידע, תכנים, דרכי למידה, אפשרויות וגם של מזון. בתוך השפע הזה, הם צריכים לדעת להתנהל בחוכמה מתוך הקשבה ומוטיבציה פנימית אשר ייחודית לכל ילד וילדה ועוזרת להם למצוא את הדרך הנכונה עבורם. בדיוק כמו בשאר התחומים, בית ספרנו שואף למצוינות גם בתחום האוכל אשר יזין את ילדיכם ובידנו החובה ללמדם ולוודא שהביצוע יהיה איכותי ומותאם. בית ספר זרקור מספק בכל יום 3 ארוחות: ארוחת בוקר, ארוחת צהרים וארוחת ארבע / SNACK – מגוון פירות העונה וכריך עם ממרחים משתנים. ארוחת הבוקר, ארוחת ארבע, ירקות ופירות מוכנים ונחתכים בבית הספר ע"י צוות המטבח. מטבח זרקור הוא מטבח מחמם ואינו נחשב כמטבח מבשל (היתרים תברואתיים).

ארוחת הצהרים מגיעה מקייטרינג חיצוני – "פלפל פרודוקשן", ספק איכותי עם רישיון יצרן ותווי איכות. גם השנה בחרנו לעבוד עימו לאור הניסיון המוצלח בשלוש השנים שחלפו , המשוב החיובי והידיעה כי הם יוכלו לספק את האוכל המיטבי עבור ילדינו בסטנדרטים הגבוהים שהצבנו. צוות החשיבה שלנו בנושא הזנה המורכב מאימהות מקהילת זרקור המתמחות בתזונה, נציגים מחברת הקייטרינג, יועץ קולינרי ונציגים מצוות התפעול, פעל גם השנה ותרם רבות ממקצועיותו וניסיונו על מנת להעניק לילדינו את המירב בנושא התזונה וכדי לבנות תפריט ארוחות דו-שבועי בריא, מגוון ומאוזן לילדים עם התייחסות לכלל אוכלוסיית זרקור. בניית התפריט נעשתה תוך מחשבה מעמיקה והתייחסות לנושאים הבאים:

תפריט המבוסס על ההמלצות התזונתיות ועל ההנחיות לתזונה נבונה לילדים של משרד הבריאות והנחיות דיאטנית קלינית.

תפריט דו-שבועי, כשר, בריא, עשיר ומגוון החושף את הילדים לסוגי מזון, טעמים ומרקמים שונים. אך יחד עם זאת תפריט טעים לילדים. תפריט עשיר בסיבים תזונתיים, דגנים מלאים, לחם מלא בלבד, ירקות מבושלים וטריים, הפחתה בשימוש במלח, אי שימוש באבקות מרק והגשת מגוון פירות טריים.

מחקר ומעקב על בסיס יומי- תצפית במהלך הארוחות, בחינת הרגלי האכילה והעדפות המזון של תלמידי זרקור בשנים שחלפו.

ביקור בקייטרינג וביצוע "טעימות".

בשגרה: לילדי כיתות א'-ד' ארוחות בוקר וארוחות צהרים מוגשות בחדר האוכל. לילדי גני טרום חובה וחובה הארוחות מוגשות בגנים. האוכל המוגש יהיה בצורת הגשה – בופה/ מרכז השולחן. האוכל המגיע מהספק, מגיע בגסטרונום מנירוסטה ואין שימוש בכלי פלסטיק, האכילה בכלים רב פעמיים.